Нетаняху защити Мъск за жеста, напомнящ нацистки поздрав

37
© Getty Images/Guliver

"Оттогава многократно и категорично подкрепя правото на Израел да се защитава срещу извършващи геноцид терористи и режими, които се стремят да унищожат единствената еврейска държава", допълни израелският премиер.

"Той посети Израел след нападението на 7 октомври, при което терористите от "Хамас" извършиха най-голямото зверство срещу еврейския народ след Холокоста", написа Нетаняху.

Израелският премиер Бенямин Нетаняху заяви днес, че Илон Мъск е "несправедливо очернян", след като технологичният милиардер направи в гръб жест с изправена ръка, напомнящ нацисткия поздрав, предаде ДПА, като се позова на пост на премиера в платформата "Екс".

Жестовете на Мъск предизвикаха фурор в интернет и медиите, като мнозина ги оприличиха на поздравите, използвани от нацистите и фашистите. Други обаче казаха, че намерението му е било неясно и на жестовете се придава прекалено голямо значение.

Мъск направи в бърза последователност две движения с вдигане на едната ръка, излизайки на сцената да произнесе реч вечерта след встъпването в длъжност на президента на САЩ Доналд Тръмп.

Нетаняху не спомена конкретно този спор в публикацията си в "Екс", отбелязва БТА.

Нетаняху се обяви в защита на Мъск в собствената социална платформа на Мъск, наричайки го още "голям приятел на Израел".

Последвайте канала на

Константин Тодоров
37

Свързани новини

Водещи новини

Нетаняху защити Мъск за жеста, напомнящ нацистки поздрав | Новини.бг