„Не трябва да губим надежда и да се разочароваме, въпреки че много пъти сме били разочаровани. Съжалявам, че това се случва и че отново трябва да сме жертва. Ще продължим да работим по проблемите у дома. Хубаво е, че имаме приятели в ЕС и тези приятели искат да разпространят гласа ни в ЕС, един от тези приятели е Виктор Орбан и това, което се случва тук през последните два дни е символ на приятелство. Пожелавам всичко най-добро на албанското правителство, бързо приключване на преговорите и членство в ЕС. Надявам се, че ние също можем да бъдем част от това семейство и да седим на тази маса“, каза Мицкоски, който оцени посещението на Виктор Орбан „като доказателство за отлични приятелски отношения и сътрудничество, които се задълбочават с всеки изминал ден”.