)
Секретарят на Съвета за сигурност на Русия Сергей Шойгу пристигна на необявено посещение в Иран, съобщи днес руската телевизия Ар Ти.
В допълнение към посланието на Путин секретарят на руския Съвет за сигурност е предоставил на Пезешкиан и "доклад за постигнатите договорености".
По-рано на кадри, излъчени от Ар Ти в Телеграм, се вижда как Шойгу провежда среща със секретаря на Висшия съвет за национална сигурност на Иран Али Акбар Ахмадиан.
Ройтерс отбелязва, че необявеното предварително посещение на Шойгу в Иран идва дни, след като той се срещна със севернокорейския лидер Ким Чен-ун в Пхенян.
Русия задълбочи връзките си с Иран и Северна Корея, които са враждебно настроени към САЩ, след началото на нейната война в Украйна. Вашингтон твърди, че и двете страни доставят на Русия балистични ракети, които да използва в конфликта. Москва отрича тези твърдения, отбелязва БТА.
Шойгу се срещна с иранския президент Масуд Пезешкиан и му предаде послание от руския лидер Владимир Путин, информира иранската държавна телевизия ИРИБ. По нейна информация срещата се е състояла в Техеран.
Двете страни обсъдиха въпроси на двустранното сътрудничество, като специално внимание беше отделено на позицията на Ислямската република по отношение на транспортните маршрути и коридори, водещи към Азербайджан, съобщи ТАСС.
Последвайте канала на