В България днес се произвеждат избори за народни представители в 50-ото Народно събрание, както и пети избори за български представители в Европейския парламент. Сънародниците ни в чужбина също могат да упражнят правото си на глас в 769 секции в 60 държави по цял свят.
Българите във Финландия могат да гласуват както на парламентарните, така и на европейските избори. За целта са открити три избирателни секции – в Хелзинки, в югозападния град Турку, и в Раума, разположен на западното крайбрежие на страната.
Потвърдените заявления за гласуване във Финландия за парламентарните избори са 71, а за европейските – 69, по данни на Централната избирателна комисия.
Макар и броят на българите, живеещи в скандинавската страна, да е нараснал значително, избирателната активност е около нивата, отчетени и на предишни избори, обясниха наши сънародници в Хелзинки.
)