Novini.bg

Колко ще струва сянката на плажа в Бургас тази година?

34
Колко ще струва сянката на плажа в Бургас тази година?
© Pixabay

От утре, 1 юни, плажовете трябва да са изцяло подготвени да посрещат летовници. Задължение на стопаните е да осигурят медицински персонал, както и спасители.

На плажа в Бургас вече има създадена организация и са поставени чадъри и шезлонги. Северният плаж в морския град се оказва и най-евтиният, като цената на плажните принадлежности е по 1,20 лв, а комплектът от два чадъра и шезлонг ще струва 3.60 лв.

Сезонът утре ще бъде открит с два спасителни поста с по двама спасители. Ще има и медицинско лице с линейка. Постовете ще работят по старата наредба - от 8 до 18.30 часа. В началото на юли е официалното откриване на плажния сезон, когато всички спасители ще се завърнат на плажа.

"Смятаме, че тези цени ще привлекат още повече летовници в Бургас", коментира пред БНТ Иван Василев, собственик на заведение на плажа. Той посочи, че в заведенията няма да се плаща за чадър при консумация. По думите му не се очаква и поскъпване на напитките през сезона.

Последвайте канала на

Десислава Станева
34

Водещи новини

Колко ще струва сянката на плажа в Бургас тази година? | Новини.бг