"Не ми се иска да вярвам, че има толкова много ученици, които разчитат на този вариант", допълни тя.
"Техническата грешка от първата матура няма да повлияе на оценката", заяви зам.-министърът на образованието Емилия Лазарова.
Зам.-министърът на образованието посочи, че 37 изпита ще положат общо на втора матура всички зрелостници.
Резултатите от матурата трябва да излязат до 7 юни.
Тя беше категорична, че и "теч" от Министерството на образованието няма как да има. Взети са мерки за сигурност, посочи Лазарова пред БНТ.
Продължителността на матурата, както и при първата, е 4 часа.
"Категорично не. Всички знаем колко важни са държавните зрелостни изпити за зрелостниците. Категорично няма да повлияе. Няма да бъдат ощетени, нека бъдат спокойни", призова тя.
"Традиционно най-предпочитаните предмети е английският език. И тази година учениците, които са заявили полагане на втора матура по английски език профилирана подготовка са 12 00 души. Следват география - 2200 души. По биология желаещите са около 2000. Следвани от философия, история и математика", заяви Емилия Лазарова - зам.-министър на образованието.
)