„Канализационната мрежа е стар проблем от 20 години. Ще поставя въпроса на Министерски съвет и ще търсим финансиране с кмета на Плевен“, посочи областният управител.
„Ситуацията вече се нормализира. Вече са отводнени помещенията и нещата се възстановяват. Това ми е докладвал кметът на Плевен. Днес няма да има проблем“, каза в предаването „Тази сутрин“ областният управител Николай Абрашев.
400 болни и възрастни хора остават без храна, защото социалният патронаж е наводнен.
Преди ден проливен дъжд, градушка и силен вятър повалиха дървета, отнесоха улици, наводниха помещения, включително социални домове за деца в Плевен.
Най-големите щети са в центъра на Плевен, като предстои да им бъде направена оценка.
Не е имало проблем с електрозахранването. Прекъсната е била мобилната връзка в населените места в община Брегово.
Във Видин на 8 срещу 9 май са се изсипали около 55 литра на квадратен метър.
„В село Делейна имаше евакуация. Там живеят предимно възрастни хора. През нощта са били на приземните етажи. Били са преместени на по-високите етажи заради приливната вълна. Общинската администрация на Брегово е на място. Имало е опис на щетите“, допълни тя.
„Има проблемни точки в областта. Проблемна ситуация e имало в село Делейна, община Брегово. Ситуацията там е овладяна. Имало е приливна вълна. Реката е излязла от коритото си. Има около 10 наводнени имота – приземни етажи и мазета“, каза за bTV областният управител на Видин Ани Арутюнян.
)