Очаква се водоподаването да бъде възстановено по-късно днес, предаде БНР.
Повече от месец при възникнали аварии на терен се изпращат екипи на "Кюстендилска вода", което макар и официално това да стане от 1 април, реално вече е воден оператор за Дупница и 16-те села.
Предстои преминаване на ВиК - Дупница към регионалния оператор, а вече се прави засичане на водомерите и водомерните съоръжения заради предстоящото поскъпване на водата в Дупница и селата от 1,37 лв. на 3,71 лева за куб. метър.
Спряно е водоподаването на ул. "Св. Иван Рилски" в участъка след "Рампата" и част от с. Джерман. С нарушено водоподаване е и кв. "Аракчийски мост" на изхода на града за Кюстендил.
Квартали в Дупница и близкото с. Джерман са без вода тази сутрин заради авария на довеждащ водопровод, казаха за БНР от "Кюстендилска вода", чиито екипи работят на терена.
)