Novini.bg

И Канада извика руския посланик заради смъртта на Навални, поиска пълното ѝ разследване

20
© Getty images (архив)

"Викопоставен представител на правителството е предал на руския посланик в страната Олег Степанов, че Канада осъжда Русия заради смъртта на Навални", каза говорител на правителството в Отава.

Канада стана поредната държава, извикала посланика на Русия заради смъртта на руския опозиционер Алексей Навални в наказателна колония в Арктика, предаде Ройтерс, цитирана от БТА.

В изявлението му се добавя, че наред с други държави и Канада ще потърси отговорност от виновниците за смъртта на най-видния критик на руския президент Владимир Путин.

Северноамериканската страна поиска от Кремъл да проведе пълно и прозрачно разследване на смъртта и незабавно да предаде тялото на Навални на семейството му.

Великобритания вече наложи санкции на хора от управата на наказателната колония в Арктика, в която почина Навални.

Последвайте канала на

Валери Зайцев
20

Свързани новини

И Канада извика руския посланик заради смъртта на Навални, поиска пълното ѝ разследване | Новини.бг