„Възраждане" ще води разговори с европейските партньори на България и ще поискаме от тях да наложат вето за приемането на страната ни в еврозоната, каза още Николов.
Според него в момента управляващите у нас се опитват да манипулират данните за инфлацията. Например премахването на студентските такси е част именно от такъв опит.
"Много самолети, с които Австрия ни връща бежанци, кацат в София. Правят го тайно през нощта". Това каза общинският съветник от "Възраждане" в София Деян Николов в предаването на БНТ "Денят започва с Георги Любенов".
„Темата за ротацията и за Навални е от дневния ред на външни сили на България, за нас най-важното в момента е референдумът за еврото. Нека да видим какви ще са мотивите на КС за отказа да се проведе и ще решим какво друго да правим освен протестите. Ние сме събрали 450 хиляди валидни подписа за насрочване на референдум. Конституционните съдии са взели изключително политическо решение", каза Николов.
Николов каза, че евентуалното решение за допускане на България в еврозоната ще се вземе формално от ЕЦБ и ЕК, но страните членки на еврозоната все пак имали право да наложат вето и надеждата на „Възраждане" е някоя от тях да бъде накарана да го направи.
)