По думите ѝ руските власти ще се опитат съобщението за смъртта на Навални да се свали възможно най-бързо от информационния поток.
За мен не е изненада, помним опита за убийството му преди 3 г. Това беше много ясно доказтелство, че режимът в Кремъл няма да позволи нещата да останат безнаказани. Това каза в предаването "Още от деня" по БНТ журналистът Николай Кръстев по повод информацията за смъртта на руския опозицонен лидер Алексей Навални.
Беше ясно, че Навални създава проблеми за режима в Кремъл и ще се търси начин той да бъде елиминиран. В Кремъл толкова се страхуваха от него, че го изпратиха във възможно най-отдалечения карцер. Русия е всички друго, но не и демократична държава, в която нещата да се случват по един нормален начин, както по времето на Елцин, заяви Кръстев.
Полицията разпръсква всички, които идват да поднесат цветя до паметника на жертвите на политическите репресии. За Путин е най-изгодно да премахне тази новина от информационното пространство. Малцината смелчаци, които останаха в Русия, ще излизат на улицата, но не очаквам масови протести, защото масови протести в такъв тоталитарен режим са невъзможни – щом излезеш на улицата, веднага те вкарват в полицейския участък, отбеляза журналистката.
Чрез видеовръзка бившият редактор от руската телевизия "Първи канал" Марина Овсянникова, която е осъдена задочно на 8,5 години лишаване от свобода по обвинение в разпространение на недостоверна информация за въоръжените сили на Русия и е издирвана от Кремъл, посочи, че смъртта на Алексей Навални трябва да лежи на съветта на руския президент Владимир Путин.
Първо се опитаха да го отровят, след това го вкараха в затвор, той прекара повече от 300 дни в непоносими условия в карцера. Няма значение каква ще бъде официално обявената причина за смъртта му. За всички е ясно, че Путин уби Навални, подчерта Овсянникова.
)