Германският профсъюз на машинистите организира нова стачка

9
© Pixabay

Германският профсъюз на машинистите (GDL) обяви днес, че е призовал служителите на държавната железопътна компания "Дойче бан" (Deutsche Bahn) да стачкуват отново, предаде ДПА.

Това се очаква да бъдат поредните трудови протести в рамките на спора за заплати, който водят германският профсъюз на машинистите (GDL) и "Дойче бан".

Трудовият протест ще започне в сряда след полунощ, в 2:00 часа местно време (3:00 ч. българско време). Планирано е стачката да продължи до 18:00 ч. (19:00 ч. българско време) в понеделник следващата седмица, съобщи синдикатът.

Служителите на подразделението за товарни превози на "Дойче бан" - "Де Бе Карго" (DB Cargo), които членуват в профсъюза бяха призовани да започнат да стачкуват още от 18:00 ч. (19:00 ч. българско време) във вторник (23 януари).

Последвайте канала на

Нора Виткова
9

Водещи новини