Около 10 000 души са се регистрирали досега за участие в протестите, но от полицията се очаква броят има да се увеличи. За сигурността на протестите се грижат около 1300 полицаи.
Пред протестиращите по-късно днес ще говорят председателят на Съюза на германските фермери Йоахим Руквийд и финансовият министър Кристиян Линднер.
Фермерите настояват правителството да се откаже от плановете си за орязване на субсидиите за дизела в земеделския сектор.
По данни на полицията сутринта в града бяха разположени поне 3000 трактора, а други 2000 пътуваха към столицата. Машините блокираха трафика, а от Агенцията за обществен транспорт предупредиха, че има сериозни закъснения.
Хиляди германски фермери, шофьори на камиони и занаятчии се събраха днес с тежки машини около Бранденбургската врата в Берлин, за да подновят протестите си срещу финансовата политика на правителството в сектора, предаде ДПА, цитирана от БТА.
)