Говорителят на ПСР Йомер Челик съобщи късно снощи, че управляващата партия ще обяви на 7 януари имената на част от кандидатите си за местните избори в Турция.
Ердоган бе на заседание в централата на управляващата партия в турската столица, след което направи изявления пред журналисти.
На въпроса "Колко кандидати ще бъдат обявени в неделя?", президентът Ердоган отговори, че ще бъдат оповестени почти половината от тях.
ПСР има за цел да си върне управлението в ключови градове, включително Истанбул и столицата Анкара, от основната опозиционна Народнорепубликанска партия (НРП), която спечели в тези градове на изборите през 2019 г.
Президентът каза още, че всички имена на кандидатите за местните избори ще бъдат „изненада“.
Турският президент Реджеп Ердоган заяви днес, че кандидатът на управляващата Партия на справедливостта и развитието (ПСР) за кмет на Истанбул ще бъде обявен в неделя. Това съобщиха от Дирекцията по комуникации на турското президентство.
На въпроса "Кои ще бъдат кандидатите на ПСР за кметове на Анкара и Истанбул (на местните избори на 31 март)?", Ердоган каза, че името на кандидата за Истанбул ще бъде оповестено в неделя, а на кандидата кмет на Анкара ще бъде обявено впоследствие в турската столица.
)