… в такъв случай не мога да не ви съчувствам. Да си тъп е по-лесно. Иначе казано, ще използвам безсмъртните думи на Парцалев: дупе да ви е яко.
… можете да поразсъждавате и върху факта, че копейките – както досега не искаха Шенген – сега Шенген по въздух изведнъж не им стига.
…
Този коментар изразява личното мнение на автора
и може да не съвпада с позициите на редакцията на Novini.bg.
Та, за да не предòбрите с ендорфин и допамин, да се върнем към реалността, уважаеми пътници.
Я, да видим какво още е ръсил. Бил казал, че „Стрелките на историята се връщали назад“.
Е? Изглежда разбира от икономика, колкото аз – от крикет.
Поне ни е ясна душевността на сценаристи и продуценти или който там е писал „сценария“ и правил продукцията. Може и да са случайно хванати хора от кафето на телевизията. Мà не ми се вярва, щеше да е по-добро тогава.
А, да…
Ако пък не ви харесва „все да е така“ и „тука да е така“, ако правите разлика между това *да ви съобщават, че има крадци* и *самите крадци* и не стреляте по вестоносеца (демек, имате IQ повече от стайна температура)…
Докато се чудите защо, по дяволите, новогодишните програми на българските телевизии бяха суха паста с кисело зеле, чалга и содомия не само върху добрия вкус, но и направо върху сетивата ви и централната ви нервна система…
И после се фука.
Както и да е.
Написах по-горе: „… някакви известни (вероятно поради липса на други) актьори…“ – тук имаме какво да очакваме откъм програмните ръководства на телевизиите, а и не само.
Нашите овехтели „звезди“ ги харесват, защото на другите не им дават да помиришат сцена. Кръгове от връзкари са окупирали всички важни постове и са главните казвачи кой ще е „звезда“ и известен, и кой – не.
Но то е ясно, че чешем егото на туземците по линията, че сме големата работа и всичко трябва да е с народни носии и народни инструменти, даже кан-канът.
После си мечтаят за „интеграция“ и етнически мир.
Същевременно, има хора, които разбират празнуването като разруха и убийства. И понеже убийствата на хора все още са им забранени, те убиват животни за развлечение.
ЧНГ!
Щеше да е смешно, ако не беше толкова жалко. А още по-жалко е, че има хора, които му се връзват.
_______________________
Като споменах смрад на соц и чорапи, някой гледа ли словото? Знаете кое, не се правете. Новогодишното. Обръщението.
Туземците са особено горди с простотията и простащината си, защото все с нещо трябва да се гордеят, а единственото ДРУГО, което имат, е дупка, от която произвеждат тор.
20-годишно момиче намерило кучето си обесено в старозагорското село Еленино. Защото някакъв малоумен индивид, който ходи сред нас, само защото майка му е забравила да го удави в легена като бебе, е решил, че така ще си изкара яда, че му е малка п*шката, че е тъп, че смърди и че е виждал гола жена само на снимка.
Бели хора, които се преструват на други раси, осмивайки ги и говорейки за това, че са престъпници и раждат деца на килограм, слава Богу, в нормалните държави липсват. За радост на туземците – тук не е нормална държава и те си продължават. Трудно сценаристи и продуценти могат да избълват нещо оригинално, та да бъркат в старата торба с расизма си им е лесно. Това е тяхната дупка за производство на тор и те си я ползват – с пълни шепи черпят от нея.
СмисАл? Радва ли се? Нали той е за българо-съветската дружба между народите и ни тегли към 1962 г. Или и той – като стандартните копейки – хем не иска Шенген, хем сега само по въздух му е малко; или колкото там – да има да се критикува нещо?
Говорил за „икономическа несигурност“. Плаши гаргите, разчита на неразбирането на аудиторията. Тоест, разчита на сигурна стратегия. Неговите служебни гълъби предричаха, по нострадамуски, че ще се давим в 8% дефицит, пък то се оказаха 2,5%, а и „кредитните агенции оценяват перспективата за развитие на страната като добра, докато спестяванията на домакинствата само в банки са близо 80 млрд. лв., а лихвите по кредити сред най-ниските в Европа“ (по Ивайло Мирчев).
Другите им „роли“ от „програмата“ бяха на нещо като жулещи ракия, шумни и прости музейни селяндури, подхвърляйки лафчета, че „тука е така“ или по-скоро, че „ние сме си такива“, но с наблягането, че се гордеем ИМЕННО с това.
И, нали разбирате, тия нашите… НЕ СА Rolling Stones, че да им се радваме десетилетия по-късно, че и с едни и същи песни. Айде, отворете малко, да влезе чист въздух и оставете най-после млади и можещи музиканти да се появят в полезрението на хората. Тая смрад на соц и чорапи вече почва да писва. Не е като да нямаме добри музиканти, но соц чорбата (дето с кръв я зимàла, с кръв че я даде) си държи да ни умилява с лели и чичовци в пайети, които пеят на плейбек, записан преди 30 години.
Как е настроението? Още ли сме весели и ще се правим, че всичко е наред? Или ще си припомним с въздишка, че все пак си живеем насред гранясала буца соц-чалгясала лой, плуваща бавно в блато, водени в затворен кръг от „експерти“, имащи единственото житейско умение – да се докопват (до пост, до власт, до позиция, до пари)?
Нека обобщим на какво ставаме свидетели около нас в последно време и как „се кове“ историята ни в реално време. Понеже е такова време – на обобщаванията и равносметките. А и понеже вероятно все още ви държи доброто настроение от празниците и оптимизмът ви засега се държи със зъби и нокти за върха на емоционалната ви пирамида.
Аз се лиших от това удоволствие, защото бях твърдо решен да си задържа кюфтетата и да не ги повръщам. Но го четох на следващия ден. Обединителят на нацията пак се е държал като обиден опозиционер. Само дето има бая висока трибуна, за разлика от обикновените опозиционери. А и уж трябвало да е безпартиен и надпартиен. Ама не е. И трябва да е обединител. Ама и това не е. Решил е партия да прави и толкова му личи…
В България продължително на насилието се гледа с добро око и се толерира. И понеже масовата човешка хлебарка много иска да се издокара да изглежда като истински мъж, ама е страхлива хлебарка, а животът е чехъл над него, все посяга на слабите и беззащитните.
И като заговорихме за туземци, които се гордеят с простащината си, да се върнем на телевизионното повърнато за Нова година. Даже няма да се задълбочавам към манджата с грозде кан-кан с гъдулка. Обичам кан-кан, обичам и гъдулка. Но също обичам шоколад, обичам и пържена риба, но не искам да ям шоколад с пържена риба.
Имахме някакви известни (вероятно поради липса на други) актьори, които се преструваха на роми. Цигани, демек. Силно се съмнявам да знаят какво означава терминът blackface и защо това е лошо. Особено пък в държавата, в която расистките обиди се използват дори за навигация: „Като минеш покрай къщите на м**галите, у лево!“
Какво? Не ви харесва? Обидени сте? Ако сте обидени на онези, които ви съобщават каква е реалността, вместо на онези, които я правят такава, ви съветвам да спрете да четете медии, да си пуснете ЧалгаТВ на фон, да се заровите в ПорнХъб и да си сипете още една ракия. И така да си изкарате 2024 г. Тоест, както обикновено.
Честно казано, ми писна да гледам едни и същи мутри, но МНОГО повече от това ми писна да слушам едни и същи певци от ерата на развития соц. Вижте, те и Rolling Stones все още пускат албуми и ще тръгват на турне през 2024 г., но тях си ги харесват хората, а те виреят в среда на истинска конкуренция с младите.
)