)
Паметникът на Съветската армия няма да бъде отнесен в музей, защото там няма място, той не се демонтира, а унищожава и това става със сила. ПП-ДБ станаха символ на беззаконието в страната, държат се фашистки. Фашизмът е налагане на мнението на определена група хора със сила. В момента няма заповед за демонтажа. Ако се спазва законът, процедурата е много сложна. Това заяви общинският съветник от "Възраждане" Деян Николов в предаването „Лице в лице” по БТВ.
Общинският съветник от "Възраждане" каза, че покуратурата може да спре тези действие, ако са незаконосъобразни. „Стойността на този паметник е 20 млн. лева. Това е длъжностно престъпление в особено големи размери. За това се наказва със затвор”, предупреди той.
По думите му става дума за културна ценност. „Това, което се случва е на база заповед на един анонимен районен кмет. За тях това е някаква обикновена постройка и не се зачитат наредбите. На база заповед за обезопасяване го разпарчетосват”, не спести критиките си той.
Той бе категоричен, че трябва да се проведе референдум за съдбата на паметника.
„Искаме да започнем да се занимаваме с важните въпроси на София и за страната. Все още има клони по улиците на София, един месец след бурята. Паметникът предлагаме да си остане там, където е. Ако някой реши да го демонтира - да спази всички разпоредби”, подчерта Николов.
„Пренасяме протеста в институциите, защото не може незаконността да се толерира”, обяви Николов.
Последвайте канала на