Заради предстоящите избори в Сърбия сегашният президент на страната Александър Вучич не държа слово на церемонията по въвеждане в експлоатация на интерконектора между България и Сърбия.
Следващата неделя, 17 декември, в Сърбия ще се произведат парламентарни избори.
„Не мога да говоря толкова много, сега имаме приети условия, че месец преди изборите не можеш да говориш за своята държава, да се хвалиш“, поясни Вучич и се извини на присъстващите.
В началото на февруари тази година президентите на България и Сърбия поставиха начало на строителните дейности на българска територия по изграждане на интерконектора между двете държави. Междусистемната газова връзка България-Сърбия (IBS) е с обща дължина от 170 км с трасе от Нови Искър, Република България, до Ниш, Република Сърбия, от които 62 км на българска територия.
5 декември 2025 г. в 09:08 ч.
)