***
***
Водещите вечерни новини
на 8 декември
„Събираемостта на данъците върви доста добре, от друга страна разходната част също върви доста добре.
"Ако можем да кажем, че има някаква новина, тя е, че конституционното мнозинство беше потвърдено и че в тези два месеца бяха проведени задълбочени дискусии".
Заложено е в бюджета за догодина 11% да се вдигнат пенсиите, което означава, че хората с най-ниските пенсии, ще получават по 50 лв. всеки месец“.
Както знаете в бюджета не са разчетени средства за коледни надбавки.
Народните представители отхвърлиха ветото на Румен Радев относно договора за предаване на бронирана техника на Украйна.
Руският президент Владимир Путин обяви днес, че ще се кандидатира на изборите догодина за нов мандат на поста, предаде ТАСС.
След повече от 4 часа дебати в Народното събрание депутатите приеха на първо четене законопроекта за изменение и допълнение на Конституцията на България.
Фигурите на Паметника на Съветската армия в София ще бъдат демонтирани до месец, обяви кметът на столичния район "Средец" Трайчо Трайков.
Депутатите решиха да предоставим на Украйна неизправни и с отпаднала необходимост зенитно—ракетни комплекси.
Позорна работа.
Политиката, която ние следваме, е да има трайни увеличения на пенсиите.
Потриваме гузно ръце и се мъчим да излъжем „другите“, другия отбор, че да го махнем, ама не демонстративно, както си му е редът, а някак изшмулено, извинително, по терлици, тайничко, да не стане нещо.
„Мандатът на Гутериш е опасен за световния мир. Решението му да активира чл. 99 и да поиска прекратяване на огъня в Газа представлява подкрепа за терористичната организация Хамас, както и одобрение да продължи убийството на възрастни хора, отвличането на бебета и изнасилвания на жени. Всеки, който подкрепя световния мир, би трябвало да подкрепи и освобождението на Газа от Хамас“.
„Нито една от страните, които са помогнали на Украйна до момента, не са влезли в такава война. На 29 септември казахте, че до 2-3 седмици ще направим бензина 4 лева. Затова ви моля да не изпозлвате тези лъжи", каза от трибуната Ивайло Мирчев от ПП-ДБ, като подчерта, че Путин е истинската опасност за България в момента.
34 години след (уж) падането на комунистическия терористичен режим у нас, наложен с окупация и смърт на едро от ссср, ние все още не можем да махнем „паметниците“ на съветската армия и се крием зад някакви тъпи приказки за корозия, ръжда, пукнатини, ще го местим, ще го слагаме в музей, не знам какво още…
Вместо да го свалим с багер, натрошим на малки парчета и изхвърлим на бунището или на дъното на морето. Или на дъното на Дунав – нейде край Белене. Но не – трябва с „тарикатлъци“ да минем: корозия, пукнатини, глупости, извинения, номера.
Министър Тагарев подчерта пред народните представители, че оръжията, които даваме на Украйна, са от излишъците на Българската армия, за да може украинската държава да защити своето население, градове и критична инфраструктура от агресията на Русия.
Съветът на ЕС съобщи днес, че в черния списък са добавени Мохамед Дейф и Маруан Иса от ивицата Газа. Санкциите включват замразяване на евентуалните активи на двамата под юрисдикцията на Европейския съюз и забрана на тяхното финансиране.
)