Министър Стоянов награди 29 служители на МВР, помагали при наводненията в Бургаско

31
Министър Стоянов награди 29 служители на МВР, помагали при наводненията в Бургаско
© Булфото

„Благодарен съм за вашето човешко отношение и за начина, по който вие реагирахте. Вие за пореден път доказахте, че вашата професия не е просто длъжност – тя е призвание“, обърна се към наградените министърът. Много е трудно в моменти, като този на 5 септември, да оказваш помощ и съдействие на гражданите при условие, че не знаеш какво се случва с живота на твоите близки, коментира Стоянов.

Министърът на вътрешните работи Калин Стоянов награди служители на МВР, участвали активно в спасителните действия при възникналите наводнения в Бургаска област.

В първите часове на бедствието се отзоваха 40 патрула от различни структури на МВР, заяви Калин Стоянов, предава БТА.

Общо 29 служители от Областната дирекция на МВР в Бургас, Регионалната дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“, Зоналното жандармерийско управление и Регионалната дирекция „Гранична полиция“ бяха наградени за активното си участие в спасителните действия при възникналите наводнения в Бургаска област през септември.

Получихме много сигнали за бедстващи хора, целта ни беше животът на хората да не бъде застрашен и започнахме евакуация, виждахме как водата приижда и нямахме много време, разказа пред журналисти за първите минути на бедствието Владимир Димитров от Районна служба „Пожарна безопасност и защита на населението“ – Царево.

Хората видяха, че постъпвахме професионално и ни послушаха и заради това успяхме да им помогнем, каза Димитров. Всичко се случваше за секунди, добави той.

Служителите на МВР не просто изпълниха своя дълг, а с риск за живота и здравето си направиха така, че да предотвратят повече човешки жертви, посочи министърът.

Последвайте канала на

Виолета Симеонова
31

Свързани новини

Водещи новини

Министър Стоянов награди 29 служители на МВР, помагали при наводненията в Бургаско | Новини.бг