"Уважаеми преподаватели, продължавайте все така неуморно и отдадено да давате знания и да бъдете едни от съвременните водачи на народа ни.
Сбъдвайте - мечтите си, вдъхновенията и новите светове, които ще откривате тук, в университета. Бъдещето ви принадлежи, затова се старайте да го направите такова, в което искате да живеете, слагайки пред себе си високи цели, морал и родолюбие.
Уважаеми колеги,
Честит празник и успех!".
Днес най-старият ни университет, на който имам честта да съм горд възпитаник, стартира академичната година. На добър час на студентите и преподавателите! Софийският университет „Св. Кл. Охридски“ е нашата Алма Матер и дом на знанието и академичния дух вече 135 години.
Това написа на личната си страница във Фейсбук кандидатът за кмет на София от ГЕРБ - СДС Антон Хекимян, по повод откриването на новата учебна година в СУ „Св. Кл. Охридски“, което съвпада със 135-годишнината от създаването на най-старото висше училище в България. Ето какво още сподели Хекимян:
)