Радева уточни, че не разполага с подробна информация за обстановката в общината. Екипът от Бургас, който ще бъде от петима души, ще тръгне с високопроходим автомобил. На място ще се включат от местното звено на БЧК в Царево.
„По разпореждане кризисния щаб в Царево очакваме да тръгнем около 15:30 часа, когато се очаква валежите да намалеят. Ще се включим в работата на щаба. Те трябва да ни кажат къде има нужда от помощ“, посочи тя.
„Ще се включим с различни дейности и след оценката на щетите. Поддържаме връзка с кризисния щаб в Царево, от които ще получим информация как ще стигнем до местата, на които има нужда от помощ“, каза още Виолета Радева.
До час екипи на Български Червен кръст (БЧК) от Бургас трябва да отпътуват към най-пострадалите райони в Община Царево, за да окажат помощ, съобщи директорът на областната организация на БЧК Виолета Радева, цитирана от БТА.
)