)
„Има вече реакция на България – изявление на МВнР, а Софийската градска прокуратура се самосезира, за да се разкрие цялата истина и виновните да понесат наказанията си”, уточни министър-председателят, цитиран от БТА.
„Надявам се да има развръзка, към такъв тип деяние не може да има никаква толерантност”, отбеляза премиерът.
„Най-важното в случая е, че младежът е стабилизиран след операцията. Трябва да се види кога може да се върне в България и да бъде лекуван“, посочи Денков.
„Ние имахме предварително обсъждане дали трябва да се наложат такива забрани, но те са много крайни. За съжаление се оказа, че организацията от другата страна не е достатъчно добра, за да се стигне до такива инциденти“, каза още Николай Денков.
Агресията е напълно неприемлива, търсят се всякакви поводи за нея. Това коментира министър-председателят Николай Денков, след като български футболни фенове бяха нападнати в Скопие. Премиерът коментира темата преди откритото отчетно събрание на Националното сдружение на кметовете на кметства в България, което се провежда в местността Паниците край Калофер.
Денков прогнозира, че ще има промени в Наказателния кодекс.
Според българския премиер с идеята за мандатността на кметовете целта е да се премахнат безкраен брой мандати, които водят до феодализъм, но тя е отпаднала.
Той коментира и случая в Стара Загора, при който мъж обезобрази 18-годишно момиче с макетно ножче, след което беше пуснат под гаранция.
Той подчерта, че заедно с министрите на вътрешните работи и на спорта е обсъждан вариант предстоящият футболен реванш между отборите на "Левски" и македонският "Шкупи", да се играе в София без публика от югозападната ни съседка, за да не се стигне до ново напрежение, но добави, че това би било крайна мярка.
Важно е не само размерът на наказанието, а това присъдите да бъдат получавани максимално бързо и обективно, каза още Николай Денков.
Учението на Русия в Черно море се провежда по стандартна процедура. Може да се обсъжда доколко е свързано със зърнения коридор, но по отношение на корабоплаването на българските кораби и граждани няма никакви индикации за нова заплаха, заяви Денков.
Последвайте канала на