„Този полет е в разрез с всички правила. Компанията, която го е извършила, е правила подобни полети и преди и не е обърнато достатъчно внимание на безопасността им. Това е рецидив", категоричен е министърът.
"Ние като правителство няма да позволим това да продължава да се случва. Трябва да работим повече върху контрола”, заяви той.
Отстраняват от поста главния директор на "Гражданска въздухоплавателна администрация" Христо Щерионов.
Гвозейков допълни, че е научил последен за случая, което е недопустимо.
За момента няма решение кой ще замести Щерионов.
Това заяви транспортният министър Георги Гвоздейков.
„Контролът е занижен и всеки си прави каквото си иска, когато има солидна сума пари, за които трябва да бъде извършен полета”, заключи министърът.
Уволнението следва случая с хеликоптер, прелетял на опасно ниска височина над плаж "Градина", от който са хвърляни фалшиви банкноти с лика на Тодор Живков.
„Изготвя се заповед за проверка на авиационния оператор, документите на хеликоптера и тези на пилота. Предстоят сериозни действия от страна на ГВА. Трябва да бъдат снети обяснения и от пилота защо и как е провокиран да бъде изпълнен този полет. Не е изключено да бъде отнет лицензът както на оператора, така и на пилота”, поясни той.
)