А от украинското командване обявиха, че силите на Киев са превзели най-малко седем села и 100 квадратни километра.
Нападението съвпадна с посещението на делегация от африкански лидери, които пристигнаха на миротворческа мисия в Киев.
Съвпадналото посещение на делегация от африкански лидери от седем държави в Киев на мирна мисиля бе коментирано от украинските власти.
"Руските ракети са послание към Африка: Русия иска още война, а не мир", каза външият министър Дмитро Кулеба, предаде БНР.
Противовъздушната отбрана на Киев е свалила общо 12 балистични ракети "Кинжал" и "Калибър" и два разузнавателни дрона.
Две деца и възрастна жена са били ранени при руската въздушна атака срещу Киев от тази сутрин. Нанесени са материални щети на повече от 30 къщи, съобщава местната полиция.
Руското министерство на отбраната от своя страна съобщи, че техните сили са отблъснали многобройни опити за контраатаки на украинската армия в различни позиции на фронтовата линия през последните 24 часа, нанасяйки тежки загуби на силите на Киев.
)