)
Анкетата на Ройтерс/Ипсос е проведена сред 1029 пълнолетни американски граждани, като е използвана национално представителна извадка.
Възможен светъл лъч за Байдън е фактът, че 68% от участниците в анкетата казват, че не са съгласни с федералните съдилища, които забраняват лекарството за аборт мифепристон, получило одобрение от Агенция за контрол на храните и лекарствата (FDA).
Миналия петък държавният глава заяви, че ще участва в следващите президентски избори, които ще се състоят догодина, но все още не е дал официален старт на кампанията си.
Не се очаква Байдън да срещне сериозна конкуренция за номинирането му от Демократическата партия, но равнището на одобрение остава ниско от гледна точка на историческите стандарти.
Резултатите от проучването на общественото мнение, проведено в периода от 14 до 16 април от Ройтерс/Ипсос, показват умерен спад спрямо миналия месец, когато 42% от респондентите са заявили, че одобряват представянето на Байдън като президент.
Последвайте канала на
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)