Две тела са открити в рухналите в Марсилия сгради

17
© pixabay

Две тела са били открити в развалините на сградата, която се срути в Марсилия след експлозия малко след полунощ в неделя, съобщи френската телевизия „Франс 24“, като се позовава на властите. Според информацията в неизвестност остават още шестима души, предаде БТА.

В неделя с огъня се бориха над 100 пожарникари. Експлозията в постройката е станала малко преди 1 ч. през нощта местно време в неделя. Засега френските власти не са оповестили информация за вероятната причина за взрива.

Спасителите работиха непрекъснато през целия неделен ден до ранните часове в понеделник с помощта на кран и прожектори, но непрекъснатият огън, който гори под руините, затруднява работата им и пречи да бъдат използвани кучета за намиране на хора под тях.

Телата бяха открити рано днес, около денонощие след взрива, който разруши четириетажната сграда в средиземноморския град.

„При особените трудности за работа изваждането (на телата) ще отнеме време. След това съдебните власти ще пристъпят към идентификация“ на жертвите, се казва в кратко изявление на противопожарните служби.

Последвайте канала на

Калина Христова
17

Свързани новини

Водещи новини

Две тела са открити в рухналите в Марсилия сгради | Новини.бг