Тихомир Безлов: Тъкмо когато изглеждаше, че ПП и ГЕРБ се бяха разбрали, избухна скандалът с Nexo

9
© Novini.bg

След политическите увертюри изглеждаше, че най-накрая двата основни политически опонента в лицето на ПП и ГЕРБ си изгладиха противоречията и като че ли имаше голям шанс да се направи нещо с третия мандат, и точно в четвъртък прокуратурата влезе в Nexo. Това коментира в ефира на Nova News политическият анализатор Тихомир Безлов от Центъра за изследване на демокрацията.

В тази връзка Безлов отбеляза, че основният интерес на България е да последва примера на останалите страни от Източна Европа и да замени старите си съветски самолети с по-нови, които да отговарят на стандартите на НАТО.

Относно скандала със самолетите СУ-25 Безлов припомни, че има решение на парламента за предоставяне на военна помощ на Украйна, и ако България действително е дала такива самолети на Киев, в това няма нищо незаконно.

Според Безлов, ако не беше този случай, срещу Радев щеше да има упреци, че иска да отиде на предсрочни избори и да удължи мандата си на управление.

Борисов веднага атакува агресивно, защото му се искаше да има правителство с мандата на "Демократична България", които припозна като посредник. От ПП гледаха на това като на вид опасност, че от ДБ може да легитимират Борисов. Темата с Nexo със сигурност ще се използва в предизборната кампания, въпросът е дали може да се развие и да се извади още нещо, допълни още експертът.

Последвайте канала на

Владимир Василев
9

Свързани новини

Водещи новини