Според Крис Уипъл, автор на книга за държавния глава на САЩ Джо Байдън, службите в Москва са планирали атентатите срещу президента на Украйна още преди началото на руската агресия.
"Срещу Зеленски са се подготвяли 12 атентата. Най-малко два от тях са били предотвратени благодарение на директора на Централното разузнавателно управление на САЩ Уилям Бърнс", заяви Уипъл.
По думите му шефът на американската служба за сигурност е посетил Киев през януари миналата година и е разказал за подготовката на атентатите.
"Дванадесет опита за убийство на украинския президент Володимир Зеленски е имало от старта на войната на Русия срещу Украйна (24 февруари 2022 г.) до края на миналата година", това написа американското списание Инсайдър.
)