Белгия въвежда от събота изискване пътуващите от Китай да представят изследване за ковид

41
Белгия въвежда от събота изискване пътуващите от Китай да представят изследване за ковид
© pixabay

От събота в Белгия се въвежда изискване пристигащите от Китай да представят изследване за ковид, съобщиха местни медии. Уточнява се, че това изискване ще се прилага само за пристигащите с преки полети от азиатската страна.

По-рано тази седмица белгийските здравни власти съобщиха, че ще изследват отпадните води от самолетите, пристигащи от Китай, за да проследяват възможността за поява на нови щамове на вируса на болестта.

Според белгийските власти няма причина за тревога от възобновяването на полетите от и към Китай, докато не бъде засечена появята на нови и опасни вирусни щамове.

Те отбелязаха, че между Китай и Белгия има само два преки полета седмично и засега новите мерки ще се прилагат само за тези пътувания, пише БТА.

Медиите отбелязват, че Белгия бе сред първите държави от ЕС, които настояха за общоевропейски подход при въвеждането и прилагането на новите ограничения за пътуване.

Последвайте канала на

Росица Валентинова
41

Свързани новини

Водещи новини

Белгия въвежда от събота изискване пътуващите от Китай да представят изследване за ковид | Новини.бг