"Заради това в Иран са решили да доставят на Русия само ракети "Фатех 110", чийто обсег на действие е до 300 километра", посочи още нюзру.
"Иранските власти вероятно са ограничили ракетните доставки за Русия", предаде израелското издание нюзру.
Според медията Ислямската република се е отказала да изпраща за Русия ракети "Зулфикар", с обсег на действие до 700 километра.
Иран наскоро призна, че е доставил бойни дронове на Русия, използвани от силите на Москва срещу военни и цивилни цели в Украйна. Техеран заяви, че безпилотните самолети са били транспортирани в Русия преди войната в Украйна.
„Израелски експерти изразиха опасения, че Ислямската република може да започне да продава на Русия двигатели за ракети с обсег на действие над 300 километра и по този начин да заобиколи забраната, добави изданието, базирано в Израел.
"В Техеран са взели това решение заради страх, че на страната ще бъде наложен нов пакет от санкции. По силата на сключеното през 2015 г. споразумение между Иран, от една страна, и Великобритания, Германия, САЩ, Франция, Китай и Русия, от друга, Ислямската република пое ангажимент да не изнася дронове и ракети с обсег от над 300 километра", добави медията от еврейската държава.
)