За инцидента съобщи Daily Mail, но видеата бяха разпространени светкавично от много телевизионни канали, които следят погребалната церемония.
Съобщава се, че на помощ се е притекла полицията, а за кратко излъчването на бдението бе прекратено.
Ковчегът с тялото на кралицата се охранява денонощно, а стражата се сменя на всеки шест часа.
Вчера започна траурната церемония, по време на която ковчегът бе транспортиран до Уестминстър, където тече церемонията на прощаването с Елизабет Втора.
Тя започна в 17.00 часа на 14 септември и ще продължи до 6.30 сутринта на 19 септември, когато е планирано и кралското погребение. Властите предупредиха хората да се подготвят да чакат и по 30 часа на опашката за поклонение.
От лондонската транспортна служба обявиха, че през нощта са пуснати ограничен брой влакове от и за Лондон, така че да се помогне на хората да се приберат по домовете си.
Междувременно в британската столица се затягат мерките за сигурност преди държавното погребение.
Кралски гвардеец на пост край ковчега на Елизабет Втора в двореца в Уестминстър припадна. Войникът се строполява отведнъж, както стои изпънат по време на бдението, където са тленните останки на британската кралица, предава Dir.bg.
Тя вече е дълга повече от 3,5 километра, от желаещи да се поклонят в залата Уестминстър в парламентарния комплекс, където е изложен за поклонение ковчегът на покойната кралица Елизабет Втора. Залата ще бъде отворена денонощно през следващите четири дни. Ковчегът пристигна в залата с тържествена процесия от Бъкингамския дворец.
)