48-годишният мъж е завел иск срещу общината за 26 000 лева, който съдия Мариана Христова от Софийския градски съд (СГС) е уважила изцяло, а общината е осъдена да плати и близо 2500 лева разноски по делото.
Инцидентът с колоездача се е случил вечерта на 22 юни миналата година, когато отивал до магазин
в кв. „Левски“ и бил нападнат от три кучета.
Едно го захапало за обувката, а друго за панталона и в опит да ги отблъсне, мъжът загубил равновесие, блъснал се в паркиран автомобил и паднал лошо.
Колоездач осъди Столичната община да му плати обезщетение от 26 000 лева, след като пострадал тежко при падане от колело заради нападение от бездомни кучета, съобщава сайтът news.lex.bg.
При падането колоездачът счупил един от зъбите си и получил множество разкъсвания по ръцете, краката и лицето – на челото, веждата, носа и устната. Веднага бил откаран в болница, където бил опериран и се наложило да му бъде направена и пластична операция на устната и носа, която му оставила траен белег, а възстановяването продължило 45 дни.
)