„Никога не ми е казвал, че иска 10 000 евро“, отбеляза бизнесменът.
"След това е започнал натиск", обясни бизнесменът.
"Тази сутрин когато е чул, че Моллов е казал за документация, се развълнувах", каза Харфан и допълни, че в онова време не е ставало дума за пари, а за документация.
"Тръгнали са след клиентите му и са ги плашили и в резултат е започнал да губи клиенти", разказа още той.
"В началото на 2014 г. поискаха от мен такса „спокойствие“ за 10 000 евро", разказа пред bTV Аладин Харфан.
Бизнесменът благодари на четвъртата власт, както и на премиера тогава. Решението е било да отстранят Пламен Моллов.
Докторът посредник е уредил среща с Моллов, която се е състояла в офиса му. Полицаите преди това са поставили подслушвателни устройства. "Влязъл е в кабинета, приказвали са, има запис в полицията", обясни той.
Има 500 фирми като мен и по-големи от мен в България, по 10 000 евро. Има 100 много големи и за тях са по-големи суми. Те събират само 10 млн. евро от такива обекти. Четвърт милиард те вземат само от бранша, добави бизнесменът.
Казали са му, че всички плащат, дори големи фирми, и няма как той да не дава. Той допълни, че всичко при него е официално и е нямало как да извади кеш.
Моллов тогава не е споменавал 10 000 евро, а е дал името на един доктор, който го представлява и му е казал, че с този човек ще му помагат в приготвяне на „документацията“.
От Агенцията по храните се държат вече много професионално с мен, каза той.
По думите му пускали са слухове за фирмата му в жълтите медии. Запечатали са главната транжорна.
Разбрали са се с полицаите да маркират 10 000 евро и да отиде да ги даде на доктора, но и това не е доказателство, че парите ще отидат при Пламен Моллов.
Решил е да пусне жалба в полицията през 2015 г. и тя е била взета на сериозно. Следователи са му казали, че вътрешният министър има интерес. Посъветвали са го да поиска среща с Пламен Моллов.
Според него сегашният шеф на БАБХ Христо Даскалов ще бъде съден за клевета и ще загуби 1000 или 2000 лева.
„Затварят един обект, втори, затварят транжорната, защото няма топла вода. А то има, но докато тръгне трябват пет секунди“, каза Харфан.
„Познавам лично г-н Кирил Петков и работя с него като коректен бизнесмен и добър партньор. Ходил съм на неговите лекции, той безвъзмездно помага на млади хора. Всичко при него е шест на шест. Познавам и бившия премиер Бойко Борисов. Пътувал съм с него до Брюксел и без него нямаше да съществува моята фирма. Спечелил съм битката, не защото институциите работят“, заяви Аладин Харфан.