По думите и в хода на този следствен експеримет са намерени допълнителните шест трупа.
За момента не е ясно дали са на мъже или жени. В петък се получи молба от роднина на починало лице, за което е остновено, че не е кремирано. Роднините са направили лична проверка и са установили, че кремация не е извършена, отбеляза Зартова.
Тя уточни, че към момента са подадени 4 молби, трима от падалите сигнали са разпитани.
Към момента няма данни за престъпление за човека, който е помагал в разкопаването на импровизираните гробове, но във вчерашния ден е бил разпитан като свидетел.
Назначени са множество ДНК експертизи, които предстои да бъдат направени.
Тези трупове са намерени в хода на следствен експеримет, извършен от наблюдаващия прокурор. В хода на този експеримент свидетелят, на когото обвиняемият Енев е плащал определена сума пари, а именно 100 лв. е следвало да посочи къде в рамките на гробищния парк в Банкя е изкопавал съответните гроби места. Това заяви административният ръководител на Софийска районна прокуратура Невена Зартова.
Такива молби ще продължи да бъдат подавани. Наблюдаващият прокурор е оказал провека на крематориума в София за три години назад. Следва да се установи колко трупа са оставени от обвиняемия. Очакваме официалните резултати от тази проверка, допълни още Зартова.