Първият тестов полет на ракетата на НАСА за лунна мисия отново се отлага заради поредица от неуспешни опити за зареждане на горивото, съобщи Асошиейтед прес.
Очаква се ракетата да остане в хангара няколко седмици, преди да бъде върната на площадката за пореден опит за зареждане, каза ръководителят на мисията по изстрелването Чарли Блакуел-Томсън.
Официални представители съобщиха, че ще бъде предизвикателство да се спазят предвидените срокове за дебютен полета в началото на юни. Следващата възможност за изстрелване на непилотирана капсула до Луната на пробен полет ще бъде в края на юни или през юли.
Ракетата "Спейс Лонч Систем", която е по-висока от Статуята на свободата, е на космодрума на космически център "Кенеди" през последния месец. Тя ще бъде върната в хангара следващата седмица за ремонти, които да отстранят проблемите с изтичането на гориво. Те се появиха по-рано този месец и попречиха на специалистите от НАСА да заредят ракетата с гориво за тестов полет, припомня БТА.
)