Превозните средства на стойност над половин милион долара ще бъдат използвани от "Гранична полиция" за повишаване на тяхната мобилност и възможности за наблюдение.
Според официалната статистика от началото на войната в Украйна досега на територията на Молдова са влезли над 410 хиляди бежанци от Украйна. Повечето от тях са се преместили в други европейски страни, а около 96 000 души все още са в страната.
Службата на Върховния комисар на ООН за бежанците (ВКБООН) предаде вчера 21 автомобила на Министерството на вътрешните работи в подкрепа на регулирането на институцията за бежанския поток от Украйна, съобщава Молдпрес.
В условията на войната в Украйна, по-доброто оборудване на модерните подразделения на Министерството на вътрешните работи повишава както националната, така и регионалната сигурност, допринасяйки за укрепването на разширения пояс за сигурност в региона. Благодарение на подкрепата на посолството на САЩ в Молдова и Службата на Върховния комисар на ООН за бежанците, около 1000 км от държавната граница по суша ще станат по-безопасни за гражданите. Благодарим на партньорите ни от ВКБООН за това дарение, което е предназначено специално за нуждите на Главен инспекторат на "Гранична полиция", обясни министърът на вътрешните работи Ана Ревенко.
)