НА ЖИВО

НА ЖИВО: Парламентът избра Симеон Дянков за председател на Фискалния съвет

Министър Гьоков се срещна с посланика на Саудитска Арабия Халид бин Камал Факих

20
© МТСП

Министърът на труда и социалната политика Георги Гьоков се срещна с посланика на Кралство Саудитска Арабия в България Халид бин Камал Факих.

България придава значение на отношенията си с Кралство Саудитска Арабия в контекста на желанието си да развива икономическите връзки и двустранното сътрудничество във всички области от взаимен интерес – търговия, туризъм, младежта и спорта.

Двамата подчертаха добрите дипломатически отношения между двете държави и изразиха готовност за разширяване на двустранното сътрудничество в областта на труда и социалната политика.

Убеден съм, че стартирането на първата редовна самолетна линия между столиците София и Рияд ще ускори контактите и партньорството между двете държави, каза министър Гьоков.

Халил бин Камал Факих сподели, че има сериозен интерес от страна на Саудитска Арабия за инвестиции в България. Провеждането на бизнес форум между двете държави би насърчило този процес, добави той.

Последвайте канала на

Радина Лазарова
20

Водещи новини

Министър Гьоков се срещна с посланика на Саудитска Арабия Халид бин Камал Факих | Новини.бг