Бившият директор на службата обяви, че не е бил информиран за десанта на председателя на „Да, България“ Христо Иванов и е разбрал от социалните мрежи какво се е случило.
Ген. Красимир Станчев напусна НСО след скандал с охраната на парк „Росенец“.
Според него има проблем и с подбора на кадрите за службата. По думите му се назначават хора без нужните качества.
Той напомни, че служителите на НСО трябва да пазят не само живота на охраняваните лица, но тяхната чест и достойнство.
Той обяви че авангардът на охраната е можело да поиска техническа помощ от София, след като е имало информация, че охраняваните лица могат да бъдат нападнати.
„Година и половина, откакто съм напуснал, там нищо не се развива в техническа посока“, каза още Станчев.
От това, което виждам, не се вземат повече мерки за охрана на първите в държавата, а трябва, добави още Станчев.
Началникът на Националната служба на охрана (НСО) следва да подаде оставка заради скандала на Шипка, в който беше допуснато протестиращи да целят със снежни топки премиера Кирил Петков и председателя на парламента Никола Минчев. Това коментира бившият началник на службата за охрана ген. Красимир Станчев в предаването "Тази неделя" по bTV.