Той отиде, за да даде обяснения за формирането на цената на природния газ за месец януари. Тогава тя беше 133 лева. След разпита Иванов обяви, че според него енергийният регулатор е действал според закона.
И бившият председател на Комисията за енергийно и водно регулиране Иван Иванов беше извикан на разпит в Софийска градска прокуратура, съобщава Нова телевизия.
"Комисията за енергийно и водно регулиране през всичкото това време са изпълнявали перфектно своите задължения, като са спазвали в решенията, както закона и подзаконовата нормативна база, така и изискванията по отношения на двата договора с големите руски доставчици – именно „Газпром експорт” и азербайджанската компания", заяви Иванов.
)