Камерун би вчера вечерта с 2 на 1 отбора на Коморските острови, който игра с десет играчи.
На кадри в социалните мрежи се виждат крещящи фенове, смазани на входна врата. Ройтерс отбелязва, че не може бързо да провери автентичността на кадрите.
На първите мачове на чисто новия стадион, построен за турнира, нямаше много зрители и затова камерунските власти решиха да отворят вратите му за всички, организираха транспорт и раздаваха билети, за да привлекат фенове.
Но Африканската футболна конфедерация разпространи изявление, че знае за случилото се на стадиона в Яунде и се опитва да събере повече информация.
Най-малко шест души загинаха в блъсканица на стадиона в Яунде, столицата на Камерун, преди мача на домакините с Коморските острови от турнира за Купата на африканските нации, предаде Ройтерс, позовавайки се на националната телевизия. Десетки са ранени.
)