Рестрикциите са временни и се налагат, за да бъде овладяно разпространението на новия вариант Омикрон, заради който броят на новозаразените бележи тревожен ръст, информира агенция EFE.
Считано от днес тези, които не са имунизирани срещу вируса, няма да имат правото да влизат в ресторант и да посещават публични места.
Неваксинираните също така няма да могат да присъстват на културни мероприятия, спортни събития и всякакви други места от развлекателно естество като барове, дискотеки, ледени пързалки, коледни базари и пр.
От днес в Швейцария влизат в сила ограничения за всички неваксинирани срещу COVID-19 (с изключение на тези, които са изкарали болестта и разполагат със съответния документ), съобщиха световните агенции.
)