Видният епидемиолог Карл Лаутербах (на главната снимка) от Германската социалдемократическа партия (ГСДП) е номиниран за министър на здравеопазването на Федералната република, обяви днес ГСДП, цитирана от BTА.
"На нито един мач не бива да има повече от 5000 зрители", заяви той след дербито между "Кьолн" и "Борусия Мьонхенгладбах", на което стадионът беше пълен.
Номинацията на Лаутербах бе подкрепена от регионалния премиер на Бавария Маркус Зьодер от Християнсоциалния съюз (ХСС), който също е привърженик на строгите мерки за борба с коронавируса.
През последните месеци Лаутербах, който е редовен участник в телевизионни предавания, си спечели репутацията на експерт по коронавирусната пандемия и стана известен със своите призиви за спазване на ограничителните мерки. Миналата седмица той изрази недоумение, че на футболни мачове в Германия е имало 50 хиляди души публика.
)