Румен Радев разкри кога най-рано ще има парламент

15
© Булфото архив

Парламент най-рано ще има през следващата седмица, като междувременно участващите в преговори за общо управление трябва да постигнат напредък, за да могат да приемат бюджет и да сформират правителство, заяви президентът Румен Радев пред журналисти.

Той е провел разговори с премиера и президента на югозападната ни съседка, като в тях са взели участие и министри от двете страни.

Той подчерта, че „заедно с нашите братя от Република Северна Македония“ скърбим след тежкия пътен инцидент край Боснек, в който загинаха 45 души.

„Има много действия – най-вече по линия на разпознаването на загиналите, тяхното транспортиране, оформянето на всички формалности“, отбеляза Румен Радев.

„Парламентарно представените партии имат две важни задачи – съставяне на правителство на база на устойчиво парламентарно мнозинство и приемане на бюджет. Задачите изискват баланс и време за диалог. С оглед тези два приоритета, до края на тази седмица ще разберете кога ще свикам Народното събрание“, обяви държавният глава.

Последвайте канала на

Мая Йорданова
15

Свързани новини

Румен Радев разкри кога най-рано ще има парламент | Новини.бг