„Обадиха ми се сутринта от Бърза помощ. Чух се с него снощи и беше се подобрил”, разказва съпругата на починалия Георги Петров.
„Оставката е личен акт и Корнелия Нинова вероятно няма да си подаде оставката. За такова действие е нужна морална структура на личността, от която председателката видимо е лишена.
„Продължаваме промяната“ засега печели символната битка срещу лидерите на ГЕРБ и БСП в най-големия 25-и столичен многомандатен район.
***
***
*** Водещите новини за деня до 13.00 ч., на 15 ноември ***
А сега: поглед КЪМ ИЗБОРИТЕ
Изненада… или не?
Хазарта е човекът, който пееше в една песен: „Некои куки се оказаха много лоши мутри“
***
Водач на листата на новата коалиция бе рапърът Христо Петров – Ицо Хазарта, а неговата формация триумфира с 31.57% от гласовете при извадка от 11.3%.
Говорителят на служебния кабинет Антон Кутев призова БСП да поиска оставката на лидерката Корнелия Нинова.
ДПС е първа политическа сила извън страната. Това показват данните на ЦИК при обработени 85,42% протоколи в СИК.
Съветът на ЕС съобщи, че решава да разшири санкциите срещу Минск заради обстановката по границата на ЕС с Беларус, предаде БТА.
Ето какво написа той във Фейсбук пост:
Партията е събрала най-много гласове и във вота за Народно събрание, и в изборите за президент. От президентските двойки най-голяма подкрепа от чужбина получават Мустафа Карадайъ и Искра Михайлова - 41,38 на сто и Румен Радев и Илияна Йотова - 35.30%.
Решенията на Нинова вече нямат никакво значение…“
Той поздрави сънародниците ни, които излязоха и гласуваха вчера. Искам да поздравя "Продължаваме промяната" за категоричния резултат.
„Говорят се някакви странни версии. Баща ми е непушач. Безобразие е хората да бъдат заключени. Той ми разказваше, че те дори не могат да се обърнат към персонала, когато имат проблем. Разказа ми, че има и проблем с кислородния апарат. Ще си потърся правата по съдебен ред”, разказва синът на един от жертвите.
„Продължаваме промяната" носи шанс, носи надежда. Виждате, че битката за укрепване на държавността продължава. Затова призовавам сънародниците ни - излезте и гласувайте, за да направим промяната необратим процес. Това заяви президентът Румен Радев пред журналисти след клетвата на новите конституционни съдии.
В края на миналата седмица МВР разпространи видео запис, направен със специални разузнавателни средства, как бившият министър на вътрешните работи е бил на среща с хора на Маргините и Митьо Очите заедно със Станислав Недков-Стъки и собствениците на "Делта гард".
Трендът за нарастване на активните случаи се пречупи. Това отчита математикът проф. Николай Витанов в прогноза за развитието на пандемията у нас. В профила си във фейсбук той написа, че от другата седмица ще започне да се наблюдава постепенно намаляване на броя на смъртните случаи на ден. Но те все още ще са твърде много, поясни той.
В съобщението се отчита, че Европейският съвет отхвърли опитите на чужди страни да използват мигрантите за политически цели. Допълва се, че Лукашенко умишлено излага живота на хората в опасност и разпалва кризата по външните граници на ЕС, за да отвлече вниманието от репресиите и нарушенията на човешките права в Беларус.
С решението се допълват показателите за включване в европейските санкционни списъци. ЕС ще може да ограничава физически и юридически лица, които организират или допринасят за дейности на режима на непризнатия от ЕС президент Александър Лукашенко, свързани с незаконно преминаване на европейските външни граници.
)