ЕК ще инвестира 1,98 милиарда евро в цифровия преход

22
ЕК ще инвестира 1,98 милиарда евро в цифровия преход
© Getty images

Европейската комисия обяви в сряда, че ще инвестира още 1,98 милиарда евро от програмата си "Цифрова Европа" за допълнително подобряване на процеса на цифровия преход в Европейския съюз.

Планът на комисията ще се съсредоточи най-вече върху въпросите на "изкуствения интелект (ИИ), облачните пространства и пространствата за данни, квантовата комуникационна инфраструктура, напреднали цифрови умения и широко използване на цифрови технологии в икономиката и обществото, както и в областта на киберсигурността и развитие на мрежата на Европейски центрове за цифрови иновации (европейските дигитални хъбове)", съобщава БНР.

"С програмата "Цифрова Европа" ние изграждаме сигурни и устойчиви цифрови инфраструктури. Целта е всеки в Европа – граждани, предприятия и администрации – да се възползват от готови за пазара технологични решения, коментира еврокомисарят Маргрете Вестагер, която е и изпълнителен вицепрезидент на "Европейската готовност за дигиталната ера".

Последвайте канала на

Мая Йорданова
22

Свързани новини

Водещи новини

ЕК ще инвестира 1,98 милиарда евро в цифровия преход | Новини.бг