Туристи, които пътуват индивидуално, могат от днес отново да се отправят към Израел, но само със съответните документи за COVID-19, предаде ДПА.
Всеки, който иска да напусне Израел, пък трябва да е сигурен, че последната му доза ваксина е поставена не повече от 180 дни по-рано. Ако случаят не е такъв, преди пътуването ще се изисква поставяне на бустерна доза.
От началото на септември се наблюдава спад на новозаразените в Израел. Здравното министерство съобщи вчера за 225 нови случая.
Промяната е актуализация на действащите правила. Досега бе позволено влизането в Израел на туристически групи, ако те спазват насоките на здравните власти.
Това е значително отваряне на страната, която се бе затворила за външния свят от началото на пандемията. Като цяло чуждестранните граждани можеха да влизат в страната само при уважителни причини.
С отварянето на страната след година и половина пандемични ограничения желаещите да я посетят трябва да докажат, че или са се възстановили от COVID-19, или са ваксинирани срещу коронавируса. Сред признаваните ваксини са тези на АстраЗенека, Модерна, Джонсън енд Джонсън, Пфайзер/Бионтех, Синофарм, Синовак , както и ваксината на Индийския серумен институт. Ваксинирането трябва да е било осъществено поне 14 дни по-рано, за да бъде разрешено влизането в страната.
Тези, които са се възстановили след боледуване от коронавирус, могат да влязат в страната, ако са получили поне една доза от ваксина, призната от Световната здравна организация. Те също така трябва да са дали отрицателен тест за вируса поне 11 дни преди пристигането си.
)