Италианската агенция за лекарствата одобри днес поставяне на подсилваща доза от ваксините срещу COVID-19 на уязвими групи от населението, съобщава БТА.
Сега разпореждането ще трябва да бъде одобрено и от италианското здравно министерство, за да влезе в сила. Очаква се това одобрение да дойде в идните дни.
Третите дози ще се поставят на хора над 80 години, на обитателите на старчески домове и на хора с отслабена имунна система.
Третата доза е одобрена и за здравните работници на първа линия, които често са изложени на риск от зараза с вируса. Подсилващата доза ще се поставя най-малко 6 месеца след поставянето на втора доза от ваксините на всички възрастови групи, освен на хората с отслабена имунна система, на които тя ще се поставя след 28 дни.
)