„Тази комисия е единственият вариант да приключим с плакатното изказване на министъра на вътрешните работи и на политическите лица и да покажем на българските граждани, че всеки има право на своите политически пристрастия“, призова Манев.
И подчерта, че не става въпрос за това, че ГЕРБ-СДС са обидени заради тяхното „изчегъртване“, а искат истината за тенденциозните процеси.
Той предупреди, че отношението към една партия днес и към симпатизантите й ще се повтори, защото демонстрациите на служебния вътрешен министър са зловредни.
„Когато МВР започне да прави избори и министър се хвали, че е избрал Народното събрание, повярвайте ми, негов пратеник може да почука на всяка една врата, когато сте от другата страна на неговата палка“, обърна се още той към залата.
„Изчегъртването“ днес може да се обърне срещу някой друг в бъдеще. За това предупреди Маноил Манев от ГЕРБ-СДС по време на обсъжданията за създаването на Временна комисия за изясняване на всички факти и обстоятелства за прилагането на СРС от МВР по отношение на протестиращи.
)