Фандъкова и колегите ѝ от ГЕРБ на инат разрушиха единственото работещо общинско предприятие, което в последните години беше лъч нормалност в столицата. Там работеха млади, активни, образовани и независими експерти - все качества, към които хората от ГЕРБ и кметът явно имат непоносимост. Според представителите на Спаси София, Фандъкова показа качества, несъвместими с функцията на кмет. Те припомнят, че в предизборната кампания тя не спря да ползва за ПР Визия за София, разработена именно от екипът на Софияплан, но след изборите не изпълни дори и една мярка от нея. „Пълно бездействие въпреки ясно разписаните предложения, конкретни срокове и осигурени средства. Сега Фандъкова се саморазправя с хората, които изработиха Визията, защото тя лично не изпълнява мерките. Според нас това е поредното доказателство за нейното лицемерие. Всеки следващ ден престой на абдикиралия кмет на този пост нанася непоправими вреди за града. Нека вече да си тръгне, софиянци отдавна не я искат!” - категоричен е Гергин Борисов от Спаси София.