"Тази болница изнесе по-голямата част от коронавирусната криза. Тази болница лекува здравно неосигурени хора. Моите колеги демонстрираха самоотверженост и себеотрицание, което досега не съм виждала", каза Угринова.
"Върху "Пирогов" се сложи едно огромно черно петно“, каза проф. Ива Угринова пред bTV. От анкета на Българския лекарски съюз става ясно, че 70% от медиците подкрепят недоволството на колегите си от спешната болница.
Тя е категорична, че парите не достигали за лечение на пациенти с коронавирус и няма как да остават за лечение на пост COVID синдром.
Тя уточни, че лечебното заведение винаги е имало бюджет за лечение на COVID-19, който обаче не стига за лечението на пост COVID усложнения.
"Това е сериозен проблем и пост COVID синдромът е сериозен. Трябва да се обръща сериозно внимание на него и да се полагат системни грижи", коментира Угринова.